Bloguji převážně o trhu práce

Ale to my už dávno známe!

Ale to my už dávno známe!

Práce recruiterů bude připomínat agenty zastupující sportovce. Nejžádanější a nejkvalitnější kandidáti totiž vůbec nereagují na inzerci či na přímé nabídky na úvodní setkání s recruiterem.
O kariéru více a více pracovníků, především z vyšších manažerských sfér, budou pečovat jejich osobní agenti. Stejně jako je tomu u špičkových sportovců," říká Tomáš Surka.

 

A proto šiji "kabátky na míru". 

 

 

Zdi, které rozbíjíme ..

Zdi, které rozbíjíme ..

"Všechny zdi, o které se rozbíjíme, jsou v hlavě" John Lennon

A s tím nejde než nesouhlasit. Řekla bych, že se dá vyčíslit, že téměž 100% klientů,kteří mne kontaktují za účelem koučování v jejich situaci, si staví překážky samo. Prostě mají strach, který má různé příčiny. V mé branži to jsou témata, kdy se bojí změnit práci, bojí se vybrat si z několika nabídek tu správnou, bojí se říci o vyšší mzdu apd. Ten strach je pochopitelný, přirozený. Evolučně nás má donutit se ještě zastavit a přinutit přemýšlet, aby následné chybné rozhodnutí nemělo katastrofální následky.

Co se ale může stát, když zvolíme chybné rozhodnutí? V dnešní době většinou nic. Hůře na tom téměř nikdy nejsme, protože i chybné rozhodnutí přinese vždy něco nového. Aktivizuje nás a učí nás adekvátně reagovat na nově vzniklou situaci. Možná se vrátíme do výchozího bodu, ale abychom nabrali tentokrát jen tošku jiný směr.

Co se stane, když se to povede? Téměř to stejné .. nové zkušenosti, nové situace, jen prostě jiné.

Zeď v hlavě rozlomit je těžké, nebojme se vstoupit dveřmi, které se nabízí, žijme situace, které přichází a s větší odvahou. 

 

Příběh o spolupráci

Příběh o spolupráci

 „Bude to už rok, co jsem měla tu čest se poznat s paní Kameníkovou. Před rokem vyhledala onamě z pohledu personálního, před měsícem jsem vyhledala ja ji, jelikož jsem potřebovala navést správným směrem.

Ať už jsou to lidské zdroje, nebo koučink paní Irena je profesionál ve svém oboru a já jsem ráda, že ji mám ve své síti a kdykoliv se na ni mohu obrátit. S radostí ji doporučuji dále. " (Veronika Ježková)


Obdržená reference od brněnské mladé dámy potěšila velmi.


Kontaktovala jsem ji před rokem na pozici Key Account Manager pro pražskou společnost. Nebyla úspěšná, ale líbila se mi svojí energií.
V současné době pobývá v Anglii a vrací se do České republiky. Shání novou práci. Nabídek má mnoho, ale nějak cítí, že to není to pravé ořechové. Proběhl koučink i poradenství prostřednictvím skypu na téma kam dál, co umím, kde mohou ležet ty správné šance a jak se k nim dostat.


Tomu se říká dlouhodobá spolupráce!

Životopis trochu jinak ..

Životopis trochu jinak ..

 Nemám ze své praxe ráda překombinované a zbytečně barevné životopisy. Už vůbec nemám ráda životopisy, kde text je na barevném pozadí.


Nejlépe se mi pracuje s klasickým životopisem, který je vytvořen v klasickém a obyčejném wordovém dokumentu. do kterého si mohu dobře psát své poznámky ke kandidátovi.
Když kreativita, tak uměřená a přizpůsobená typu pozice.


Vkládám odkaz na vzory životopisů, které jsou zdarma. Většina pro mne splňuje zmiňovanou přiměřenost, čitelnost a přitom Vás odliší.


Ať jde Váš životopis s dobou!


http://www.hloom.com

Ti nejlepší nevypadají, jak byste čekali ..

Ti nejlepší nevypadají, jak byste čekali ..

 "Ti nejlepší nevypadají vždy tak, jak byste čekali ... A tak jsme začali hledat kandidáty, kteří prokázali cílevědomost a schopnost překonávat překážky, Dáváme přednost dobrým a pilným studentům,kteří měli nejlepší výsledky ve svém ročníkuna státní škole před průměrnými studenty z prestižních univerzit. Vaše výsledky jsou důležitější než to na jaké škole jste studovali. A na některých pozicích není ani důležité, zda jste vůbec studovali."

(Lazslo Bock), šéf personalistiky Googlu

A tak to dnes je .. je třeba se dívat na práci s lidských potenciálem jinak. Je třeba přijmout, že stoprocentní kandidát neexistuje. Čím rychleji toto společnosti přijmou, tím lépe budou zabezpečovat své cíle, lépe budou získávat loajalitu svých zaměstnanců potažmo tvořit dobrou a zajímavou firemní kulturu. Budou pracovat kreativně, ne pasivně nabírat podle jasně daných popisů pracovní funkce a divit se, že jim nikdo nereaguje na inzeráty, které je stojí hromadu pěněz.

 

 

Rychlost nejsou čáry ..

Rychlost nejsou čáry ..

V současné době je velkou konkurenční výhodou rychlost náboru. Situace na trhu práce není již o vícekolových výběrových řízeních, které se táhnou do nekonečna.
Dle mého názoru by výběrové řízení v současné době nemělo trvat více jak 14 dní i s nabídkou.

Kandidáti očekávají k finančnímu ohodnocení něco navíc .. více a více hovoří o možnosti sladit osobní a pracovní život, o dobrém kolektivu a firemní kultuře.

A bohužel poslední věta je o tom, že z mé zkušenosti toto lidé z interního HR stále ještě nepochopili.

Data a zase data ..

Data a zase data ..

A něco na tom bude ... již dnes nepřímo poskytujeme svá data mnoha společnostem, které dokáží na jejich základě predikovat naše budoucí chování.

http://www.rozhlas.cz/radiowave/hlavy/_zprava/kdyz-rostly-technologicke-firmy-nikdo-se-neozval-dnes-celime-nasledkum-rika-teoretik-interaktivnich-medii-ian-bogost--1736035

Nevíte, kam směřovat své dítě? Datová analýza je ta správná oblast.

Srdcem rychle přicházející nové technologické doby budou podle Jacka Ma data. A dle jeho prognóz dalšího vývoje na trhu práce vidí do budoucna nesmírnou hodnotu v dovednostech, které jsou spojeny s daty a s jejich analýzou. „Svět bude postavený na datech," řekl. „Myslím, že jsme teprve v počáteční fázi této datové doby." (Jack Ma)

Šéf mateřské společnosti Googlu Alphabet Eric Schmidt a Jonathan Rosenberg, poradce zakladatele Googlu Larryho Page, se shodují na tom, že datová analytika je mezi top dovednostmi, které by se mladí profesionálové měli učit.

Zdroj: Forbes